top of page
Szukaj

CBD a HIGIENA JAMY USTNEJ
Według danych GUS-u aż 98% Polaków ma problemy z zębami!

Na próchnicę cierpi połowa przedszkolaków, 91,5 proc. osiemnastolatków i prawie wszyscy dorośli.

Co piąty rodak myje zęby raz na dzień, zaś 3,8 mln osób nie robi tego wcale.

800 tys. nie ma własnej szczoteczki do zębów, a po przekroczeniu 60. roku życia widoczny jest gwałtowny spadek częstości szczotkowania.

Nic więc dziwnego, że choroby zębów i przyzębia stanowią tak ogromny problem w naszym społeczeństwie.

Oprócz regularnych wizyt u stomatologa i prawidłowo zbilansowanej diety, musimy na co dzień dbać o higienę jamy ustnej.

Warto sięgać po produkty, które są stworzone w oparciu o naturalne substancje, które dzięki swoim cennym właściwościom nie tylko zapobiegają, ale i mogą zahamować postęp choroby.

Jak się okazuje, rośliną, która może poprawić stan naszych zębów i dziąseł jest konopia, a właściwie zawarte w niej kannabinoidy.
PŁYTKA NAZĘBNA ŹRÓDŁEM PROBLEMÓW.


Płytka nazębna to miękki osad, który tworzy biofilm przylegający do powierzchni zębów lub innych twardych powierzchni w jamie ustnej (m.in. zdejmowane i stałe uzupełnienia).

Powstaje na powierzchni zębów i linii dziąseł w wyniku odkładania się mieszaniny śliny, pokarmów i płynów na powierzchni zębów.

Zawiera tysiące bakterii, które przekształcają resztki jedzenia w kwasy, co ostatecznie prowadzi do zapoczątkowania chorób zębów, takich jak próchnica zębów, zapalenie dziąseł i choroby przyzębia.


Ponieważ płytka nazębna jest główną przyczyną wielu chorób zębów, należy ją regularnie usuwać nie tylko za pomocą pasty do zębów i szczoteczki, ale także płynów do płukania jamy ustnej oraz nici i szczoteczek międzyzębowych.
CO MÓWIĄ BADANIA?


Kannabidiol (CBD) oraz pozostałe kannabinoidy wykazują dużą skuteczność w zapobieganiu ubytkom zębów i chorobom dziąseł, niszcząc kolonie bakterii na płytce nazębnej.

Potwierdzają to ostatnie badania, które wyraźnie dowodzą, że substancje naturalnie występujące w konopiach są znacznie skuteczniejsze w zmniejszaniu liczby kolonii szczepów bakteryjnych na płytce płytki nazębnej w porównaniu z dobrze znanymi syntetycznymi preparatami do pielęgnacji jamy ustnej.


Ponadto silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne kannabinoidów dodatkowo pomagają w skutecznej kontroli płytki nazębnej, co z kolei poprawia stan zapalny tkanek dziąseł i kości.

JAK DZIAŁAJĄ KONOPNE PASTY DO ZĘBÓW?


Pasty do zębów stworzone w oparciu o składniki pochodzące z konopi przyspieszają regenerację błon śluzowych jamy ustnej, zmniejszają dyskomfort związany z chorobami przyzębia. Dodatkowo skutecznie oczyszczają płytkę nazębną i odświeżają oddech.

Szczególnie zalecane przy paradontozie, problemach z nadwrażliwością szyjek zębowych oraz zwiększoną skłonnością do tworzenia się próchnicy, a stosowane systematycznie ograniczają nadwrażliwość dziąseł oraz łagodzą problemy z błoną śluzową jamy ustnej.


Na podstawie wyżej przytoczonych badań można stwierdzić, że kannabinoidy, stosowane jako skuteczny środek przeciwbakteryjny, nastawiony przeciwko bakteriom związanym z płytką nazębną, mogą znacząco poprawić stan zdrowia naszej jamy ustnej, a w przyszłości zrewolucjonizować działania w obszarze stomatologii.
bottom of page