top of page

Żywność i słodycze konopne

Żwyność konopna i jej pochodnę to stosunkowo nowość na rynku Polskim. O ile CBD w formie suplementów była znana i rozpopularyzowana znacznie wcześniej, o tyle żywność konopna, małymi kroczkami zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Nie można powiedzieć, że fakt ten jest nieuzasadniony, bowiem produkty z tej cudownej rośliny były znane już wiele dekad temu i można powiedzieć, że w tym momencie do nas wracają. Spożywanie konopi nam służy, to wiemy. Jednak powinniśmy również być świadomi, że spożywanie samych suplementów nie jest koniecznością. Inne produkty z konopi mogą okazać się furtką, do stosowania szerszego ich spektrum.

Żywność konopna, jej rodzaje, jak spożywać konopie.

Nasiona konopi stanowią podstawę innych produktów spożywczych z konopi. Z nasion możemy tłoczyć olej, który następnie jest wykorzystywany czy to suplementach czy kosmetykach. Nasiona konopi również nadają się do spożywania bezpośrednio lub jako dodatek do potraw, na kanapkę, do sałatek, sosów, mięs itd. Nasiona również świetnie komponują się z różnymi słodyczami takimi jak ciastka, czekolady, batoniki i wiele innych. Słodycze konopne takie jak żelki, również stają się coraz bardziej popularne ze względu na to, że coraz więcej producentów przygotowuje żelki z wysoką zawartością CBD, aby ułatwić jego spożywanie osobom, które nie lubią gorzkiego smaku oleju konopnego CBD.

 

Unikalny smak, bezkonkurencyjne właściwości.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak na prawdę smakują produkty z konopi. O ile większość ludzi raczej miała okazję doświadczyć zapachu z kwiatostanów konopi o tyle same nasiona lub herbata z kwiatów konopi siewnych to nieco inna bajka. Nasiona są chrupkie, mają delikatny smak, są bogate w duże ilości błonnika. Inną odmianą są nasiona łuskane, które są bardzo miękkie, nadają się do bezpośrednio spożycia i mają smak przypominający połączenie orzechów ze słonecznikiem. Istnieje ryzyko, że po pierwszym ich spróbowaniu, zagoszczą one na stale w naszej kuchni. :)

bottom of page